9 marca 2014

 
Nickelback - rockowy zespół pochodzący z Kanady. Istnieje od 1995 roku, a odkryłam ich niedawno, jakiś rok temu. Wiem, że strata wielka, bo są świetni. Mają zupełnie inne spojrzenie na rocka. Tworzą piosenki o różnym brzmieniu od soft rocka po hard rock. Piękne słowa piosenek, magiczna melodia dają taki, a nie inny sukces temu zespołowi. Jednak nie zawsze instrumenty takie jak: gitara, perkusja czy super piosenki świadczą o dobrym zespole. Bez Chada Kroegera Nickelback nie byłby taki dobry. Gościu ma kawał głosu, bardzo charakterystyczny, lekko zachrypnięty, idealny do "dzieł" jakie komponują. Jak dla mnie po prostu fenomenalny! Od dziecka kochał muzykę, reszta sama przyszła. Dzięki niemu każdy utwór brzmi jak arcydzieło.


Zespół jak mało który, był wykorzystywany do ścieżek dźwiękowych. Aż 19 razy użyto ich piosenek w filmach! Żałuje, że nie posiadam ani jednej płyty tej grupy. Ale album "The Best Of Nickelback. Volume 1" muszę mieć w swojej ogromnej muzycznej kolekcji. Jeśli nadal będą tworzyć takie hity jakie mogliśmy nie raz słyszeć, to w pewnością staną się jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów rockowych obok AC/DC czy KISS. Tyle nagród ile otrzymali tylko potwierdza jakimi genialnymi są artystami. Mnie nie raz pozytywnie zadziwili i myślę, że jeszcze światu pokażą, na co ich stać.


Teraz koniec pisania, czas na słuchanie :) Sami oceńcie, czy Nickelback jest warty grzechu. Zamieszczam pod spodem ich parę utworów, które codziennie słucham po kilka razy. Za niedługo przycisk "replay" zrobi się czerwony z przegrzania, haha :D Jak na razie to moja ulubiona grupa muzyczna ♥


Źródła:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Nickelback_%28Logo%29.png
http://www.fanpop.com/clubs/nickelback/images/642024/title/nickelback-wallpaper
http://www.lastfm.pl/music/Nickelback/+images/93584695

7 komentarzy:

 1. nie słucham ich , ale znam kilka piosenek :)
  fashion-madam.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz rację, cudny zespół ;)
  Uwielbiam ich piosenki, szczególnie "How you remind me" i "Far away" ! :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy post, czasem ich slucham :)

  OdpowiedzUsuń
 4. miło posłuchać :)
  http://lamodalena.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj tak, bez Chada to byłby zupełnie inny zespół. On go wzbogaca ;)
  Mam ich jedną płytę i polecam, jak każdą, którą wydali, musisz sobie koniecznie jakąś kupić !
  Cały czas ich słucham i nigdy mi się nie znudzą :))

  OdpowiedzUsuń
 6. Nickelblack to naprawdę fantastyczny zespół. Mają w sobie "to coś". Ich teledyski są bardzo oryginalne i ciekawe, a do tego głos Chada sprawia, że miękną mi kolana - nie można go pomylić z żadnym innym.

  OdpowiedzUsuń